Jeśli potrzebujesz wsparcia w obszarze psychoseksualnego rozwoju twojego dziecka, to konsultacja seksuologiczna dla rodziców/opiekunów niewątpliwie może ci pomóc.

Dzieciństwo i okres dorastania jest ściśle związany z rozwojem psychoseksualnym. Rozwój ów jest procesem długim, bywa, że niezrozumiałym dla rodziców/opiekunów. Mądre wspomaganie dziecka w tym obszarze życia bywa przytłaczające a nawet krępujące. Dzieje się tak, ponieważ kiedyś nie było możliwości aby pozyskać rzetelną wiedzę dotyczącą seksualności.

Bywa i tak, że niektóre zachowania rozwojowe dzieci mogą budzić niepokój, obawy bądź pytania: „Czy to, co dzieje się z moim dzieckiem jest ok?”

Mądre wspomaganie rozwoju psychoseksualnego dziecka wpływa nie tylko na życie obecne, ale także na jego przyszłość. Dlatego ważne jest aby wspierać dziecko również w tym obszarze. Dzięki zrozumieniu, wiedzy i akceptacji płynącej od rodziców/opiekunów dziecko w przyszłości będzie z większą świadomością podejmowało decyzje dotyczące swojego życia seksualnego. Dorosłe już dziecko wyposażone w wiedzę, akceptację i poczucie sprawczości będzie miało większe szanse świadomie wybrać między zachowaniami ryzykownymi a wchodzeniem w zdrowe, satysfakcjonujące relacje, w których może czerpać radość z własnej seksualności.

Jeśli potrzebujesz uzupełnić wiedzę, rozwiać wątpliwości, bądź porozmawiać, to jestem tu dla ciebie.

Zagadnienia dotyczące rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży:

Biologiczne podstawy seksualności i różnicowanie płciowe
Dojrzewanie psychoseksualne dzieci i młodzieży
Masturbacja dziecięca
Asertywność seksualna, pojęcie zgody
Czym są normy seksualne i zachowania ryzykowne
Dysforia płciowa
Problemy z identyfikacją tożsamości seksualnej

Konsultacja seksuologiczna dla rodziców nie jest wizytą lekarską. Nie przepisuję również leków ani nie wystawiam zwolnień lekarskich.

Spotkanie konsultacyjne trwa 50 minut. Cena konsultacji indywidualnej wynosi 150zł.

Szczecin, ul. Unisławy 20A/5 lub online

Umówić spotkanie można drogą telefoniczną lub mailową

  • 786 630 162
  • kontakt@edukacjapozanurtem.pl

Konsultacja online jest płatna z góry, po wcześniejszym ustaleniu terminu spotkania.